O NAS

Poznajmy się bliżej. Dzięki treści na tej stronie dostrzeżesz,
jak niezwykłym miejscem jesteśmy
i dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych usług. 

Poznajmy się bliżej

Jesteśmy z Państwem od 2014 zapewniając profesjonalne konfekcjonowanie kosmetyków i suplementów diety o różnych konsystencjach zarówno maszynowo jak i ręcznie w zależności od potrzeb naszych klientów.

Konfekcjonujemy w saszetki kosmetyki o konsystencji półpłynnej i kremowej w tym podkłady do twarzy, kremy, balsamy, bazy pod makijaż, itp. Świadczymy usługi związane z konfekcjonowaniem produktów do różnego rodzaju opakowań, np.: doy-pack, słoiki, butelki. Tworzymy również zestawy promocyjne, okolicznościowe wszelkich produktów i materiałów marketingowych, które wymagają pakowania ręcznego. 

Zachowujemy wysokie standardy czystości zgodnie z wdrożonymi procedurami rygorystycznej kontroli jakości.
Nasze działania zostały uznane na rynku międzynarodowym i wyróżnione nagrodą Best in Cosmetics Packaging Development & Most Inclusive Place to work 2016 – Poland przez organizację Global Health&Pharma.

Nasza misja

Od początku naszego istnienia staramy się efektywnie połączyć realizację celów społecznych z komercyjną działalnością. Dzięki zgraniu i zaangażowaniu naszego zespołu składającego się z osób z zespołem Downa, osób zagrożonych wykluczeniem jak i osób o solidnej i ugruntowanej pozycji udowadniamy, że możliwe jest stworzenie nowego, lepszego modelu biznesu, w którym dynamiczny rozwój i zadowalające przychody nie stoją w sprzeczności z realizacją misji społecznej.

Integracja przynosi korzyści wszystkim jej uczestnikom, nie tylko tym uważanym za słabszych i wykluczonych, przekładając się bezpośrednio na rozwój całego przedsiębiorstwa. Tam gdzie wielu widzi przeszkody, my widzimy możliwości nieustannego podnoszenia naszych kompetencji oraz jakości oferowanych usług.

Nasza historia

Spółdzielnia powstała w roku 2014, z inicjatywy Magdaleny Chaszczyńskiej i Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osobowości dzieci "Graal".

Fundusze na jej rozwój pozyskano z programu dedykowanego na stworzenie i rozwój Spółdzielni Socjalnych, operatorem był krakowski ROPS. Środki zostały przeznaczone na zakup maszyny do konfekcjonowania kosmetyków, w oparciu o którą Spółdzielnia rozpoczęła działalność.

Przez ostatnie 4 lata prężnie rozwijaliśmy się rozszerzając naszą ofertę usług oraz współpracując z wieloma znanymi markami kosmetyków, m.in. takimi jak PAESE, YASUMI, PIERRE RENE, Annabelle Minerals, ARKANA. Zdobyliśmy doświadczenie oraz uznanie na rynku branży konfekcyjnej. Zostaliśmy docenieni w wielu konkursach oraz posiadamy certyfikaty poświadczające naszą jakość jak i zaangażowanie społeczne.

W ramach współpracy z MOPS organizujemy prace społecznie użyteczne, angażujące osoby wykluczone z rynku pracy. Współpracujemy także z zespołem szkół w Nowej Hucie w celu integracji młodzieży z osobami z niepełnosprawnością w ramach prac wolontaryjnych.

Stowarzyszenie Graal

Graal – stowarzyszenie na rzecz rozwoju osobowości dzieci jest organizacja pożytku publicznego działającą na rzecz wspierania rozwoju oraz integracji osób z zespołem Downa. Od początku działalności zorganizowano szereg warsztatów wśród nich takie jak warsztaty rękodzieła artystycznego, warsztaty teatralne, warsztaty muzyczno-wokalne ale również szkolenia dla rodziców. Wraz z upływem czasu widząc jak podopieczni dorastają pojawił się pomysł stworzenia miejsca gdzie osoby z zespołem Downa mogły by również podjąć pracę. Tak zrodziła się nasza Spółdzielnia Socjalna Apacze, której Graal jest jednym z członków.

Certyfikaty / Nagrody / Wyróżnienia

 

Znak Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny”
jest wyróżnieniem  działających w danym regionie podmiotów ekonomii społecznej. Gwarantuje o jakość i konkurencyjność ale co równie ważne daje klientom szansę nabywania produktów i usług ekonomii społecznej, a tym samym wspierania ważnych społecznych działań.
Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej
jest wyróżnienie dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

W regionalnym konkursie „lodołamacze 2018” otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii: „zdrowa firma” w związku z tym we wrześniu mieliśmy zaszczyt wziąć udział w uroczystej gali finałowej „lodołamacze 2018” w Warszawie.